Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2015-01-22, 23:42
Malarstwo Strzelczyni
Autor Wiadomość
KulturKampf 

Wysłany: 2014-01-11, 21:52   

Ładne bardzo :-P , sielskie i delikatne. Zresztą widziałem parę jeszcze innych bardzo ładnych prac na Pani stronie.
Czy wybiera się Pani na Forum Sztuki, o którym wspomina Baba Jaga ? Ciekaw jestem, czy jest Pani związana z artystami z Tarczyńskiej - tam ciągle są jakieś nowe próby wspólnego artystycznego współdziałania. Teraz Front Sztuki i Kamienica Artystyczna TA3.. Dobrze, że ten kawałek Ochoty ktoś ożywia, jednak wydaje mi się, że zasięg oddziaływania artystycznego Tarczyńskiej na całą Ochotę jest niewielki. Jest chyba za słabo reklamowana w innych częściach. Znam np. ludzi z Rakowca, którzy twierdzą, że bardzo mało się dzieje na Rakowcu, a może to tylko ludzi nic nie ożywia ? DK Rakowiec od bardzo dawna chyba robi co może, jeśli chodzi o inicjatywy artystyczno-muzyczne. Może tu chodzi o skład demograficzny Rakowca ...

strzelczyni 

Wysłany: 2014-01-12, 12:11   Malarstwo Strzelczyni

Chyba się wybiorę na wernisaż. Na Tarczyńskiej3 działają młodzi artyści jako stowarzyszenie, wynajmują tu pracownie (przeprowadzili się z Pragi, z ul. Białostockiej - po pożarze). Zauważyłam, że na Ochocie widoczni są tylko artyści młodego pokolenia, zorganizowani, też związani z ,,Magazynem Sztuk", ,,Kiermasz Sztuk" - impreza cykliczna na pl. Narutowicza. Na najbliższym wernisażu, o którym Pan pisze też widać ich nazwiska. Ja działam indywidualnie, miałam 24 wystawy malarstwa, na Ochocie 4. Swego czasu pracowałam w DK Rakowiec, jest tam galeria na piętrze, zajęcia malarskie. Niestety, los DK Rakowiec jest niepewny - nie wiadomo, czy utrzyma się w dotychczasowej formie. W bibliotekach ochockich,np .,,Przystanek Książka" organizuje się wiele wystaw, warto je odwiedzać, także DK OKO prezentuje ciekawych twórców.

Krys 

Wysłany: 2014-01-19, 15:40   

Strzelczyni, dziękuję za Twoje prace. Bardzo do mnie przemawiają. Ten ostatni szczególnie... Usiłuję wyhodować takie kwiatki wokół mojego domu, próbowałam juz z nasionka i z cebulki, ale efekt marny, gdyż sięgają tylko do wysokości mleczu. Są prześliczne (te na Twoim płótnie!).

Zawsze żal mi dobrych wypowiedzi czy zdjęć, tak jak Twoje, jeśli wstawiane są jako komentarz. W ten sposób niejako giną w gąszczu tekstów. Myślę, że te trzy obrazy zasługują na osobny tekst, lub wprost - tak jak wspomniałaś - na album.

Umbra Eight 

Wysłany: 2014-01-19, 16:57   

Tak, Jolanto, Twoje prace są "palce lizać". Rozpieszczaj nasze oczy, prosimy.

strzelczyni 

Wysłany: 2014-01-19, 17:48   

Witam wszystkich,
dziękuję za ciepłe słowa. Utworzyłam galerię obrazów i dodałam nowe, tutaj : Forum Ochoty-strona główna-profil-album-galeria użytkowników-twoja prywatna galeria.
Z pozdrowieniami,
Strzelczyni

KulturKampf 

Wysłany: 2014-01-19, 23:21   

Dobrze, że udało się Pani utworzyć album :-) . Co do twórców z Tarczyńskiej - nie miałem wiedzy, że przybyli do nas z praskiej strony Wwy 8-) To ciekawe ! O problemach DK Rakowiec też coś słyszałem, jakieś sprawy lokalowe, prawa do budynku, czy coś takiego. Wystawy czy ten Kiermasz Sztuk są organizowane, ale według mnie nikt na razie nie wpadł na dobry pomysł, jak te informacje rozkolportować po Ochocie, po mieszkańcach. Oczywiście, znaczenie zaczyna mieć internet, blogi, strona OCHOTA NA WOLNY CZAS, czy profile na Facebooku.

Rex 

Wysłany: 2014-01-22, 00:23   

Cos chyba robie zle, bo nie moge sie doszukac albumu Strzelczyni.

Baba Jaga 

Wysłany: 2014-01-22, 09:38   

Wchodząc do "Album" na górze jest napisane "Kategorie publiczne". Tam mamy galerie publiczne choć "imienne" : galerię Krys - Krystyny Czerny, oraz Jana B. Tereszczenko. Pod wszystkimi kategoriami publicznymi, na dole jest pasek "Galerie użytkowników" - tam jest Galeria Śtrzelczyni :-> oraz nawet malutka galeryjka Baby Jagi ;-)

Artur S. 

Wysłany: 2014-12-27, 15:29   

Strzelczyni, zwracam sie do Ciebie o pomoc dla forum. Zobacz, co tam sie dzieje. Mamy Boze Narodzenie, a tematy na reprezentacyjnej stronie sa smutne, a wprost makabryczne. Pisalem juz do Krys, aby wstawila swoj swiateczny obraz na sam przod, bo jest gdzies tam skromnie schowany w kaciku. Ale Krys odpisala, ze nie wie, jak to sie wstawia na ta reprezentacyjna strone, bo zawsze Baba Jaga przesuwala jej teksty.
Czy Ty moze wiesz, droga Strzelczyni? Wstaw jeden z Twoich pieknych obrazow, aby rozradowac nastroj.
Zastanawialem sie, czy moze to jest prywatne forum tej ponurej osoby (pan, albo pani, nie wiem tak do konca), wystepujacej pod nickiem Jerzy S. Bo leca tam same jej/jego ciezkie teksty.

Strzelczyni, Ty z dusza artystki na pewno rozumiesz, ze forum umrze bez promyka radosci.

Zycze Ci nadal wesolych swiat (a raczej poswiatecznego okresu) i duzo pieknych obrazow w Nowym Roku.

Z wyrazami szacunku,

Artur

Jerzy_S 

Wysłany: 2014-12-27, 16:06   

Wielokrotnie się podpisywalem jako Jerzy Słomczyński.

Kris powinnaś najpierw Wybrać: "Przejdz do Forum". Kwadracik po prawej stronie u góry.

Potem na dole wybierz "Portal", i potem "nowy temat". Wtedy wpisana tresc jako nowy temat będzie widoczna na głównej stronie.
Pozdrawiam
Jerzy
Ostatnio zmieniony przez Jerzy_S 2014-12-27, 16:10, w całości zmieniany 1 raz  

Artur S. 

Wysłany: 2015-02-05, 14:00   

Jestem za granica kraju juz dosyc duzy kawal czasu, ale ciagle jeszcze pamietam, jak pisze sie to piekne imie Krystyna, a takze jego skroty jak KRYS. Chyba powinnismy zwracac wiecej uwagi na pisownie, zwlaszcza, gdy wystepujemy w roli autorow, nieprawdaz, panie Jeży?
:mrgreen:

Odpowiedz do tematu