Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2014-07-03, 18:58
FORUM SZTUKI w Triton Park na Ochocie.
Autor Wiadomość
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2014-01-06, 21:43   FORUM SZTUKI w Triton Park na Ochocie.

FORUM SZTUKI w Triton Park na Ochocie.

21 artystów z całej Polski wystawi swoje prace w budynku Triton Park przy ul. Grójeckiej 194 na Ochocie ( na tyłach ulic Włodarzewskiej i Harfowej). Na 350 m kwadratowych od 21 stycznia do 15 lutego 2014 roku czynna będzie wielka ekspozycja twórczości artystów polskich, m.in. Joanny Sułek-Malinowskiej, Danuty Popławskiej, Marty Kiniewicz, Piotra Dudy, Joanny Góryńskiej, Wandy Klimkiewicz, Hanny Lachowskiej i innych. Będzie również prezentowała swoje prace zaprzyjaźniona z nami malarka :-) pani Iwona Gałaj, Galeria PaintArt.
Wernisaż wystawy FORUM SZTUKI odbędzie się 25 stycznia 2014 roku o godz. 17.00.
:idea: Wystawa będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00, a w soboty 12.00-16.00.

:arrow: https://www.facebook.com/...&type=1&theater

Wystawa od 21.01.2014 w Triton Park ul. Grójecka 194 Ochota.jpg
Plik ściągnięto 160 raz(y) 56,44 KB

_________________
BABA JAGA
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-01-06, 21:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
olgaprokop 

Wiek: 54
Dołączyła: 09 Sty 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa Ochota
Wysłany: 2014-01-09, 14:36   

Baba Jaga,
Witam,
Dziękuje za zamieszczenie informacji o naszej wystawie na forum. Proszę jednak o uzupełnienie listy nazwisk uczestników FORUM Sztuki w zamieszczonym poście albo rezygnację z ich wymieniania. Jako organizator wystawy uważam, że każdy z biorących udział w wystawie powinien mieć równe względy :)
Oczywiście wyróżnienie Iwonki jest zasadne bo podkreśla osobisty charakter informacji :)
Pozdrawiam,
Olga Prokop-Miśniakiewicz
_________________
Olga Prokop-Miśniakiewicz
 
 
KulturKampf 

Dołączył: 21 Lut 2011
Posty: 194
Skąd: Warszawa-ul. Mochnackiego
Wysłany: 2014-01-11, 22:08   

Dopatrzyłem się Pani Olgi Prokop na plakacie :-) .
Szkoda jednak, że Pani nie wspomogła Babusi Jagusi w uzupełnieniu nazwisk wszystkich osób uczestniczących w wystawie. Być może nawet mogłaby Pani powiedzieć parę miłych słów o sobie i samej wystawie, jako osoba bezpośrednio zaangażowana w inicjatywę. Myślę, że Baba Jaga kierowała się potrzebą poinformowania mieszkańców o ciekawym wydarzeniu, chyba to lepsze niż nic. Nawiasem mówiąc interesuje mnie, czy są plakaty w okolicach Włodarzewskiej o wystawie - tam mieszka niezły tłum ludzi jak na Ochotę :-o - oraz do kogo głównie adresowana jest ta wystawa ? :?: Czy do mieszkańców dzielnicy, Warszawy, innych artystów czy może dzieci i młodzieży ze szkół ? Przejrzysty lub podany do wiadomości zamysł organizatora jest ważny jeśli chodzi o sukces inicjatywy, przede wszystkim w dziedzinie tak ulotnej jak sztuka.
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 724
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-12, 10:18   

Magazyn Sztuk


FORUM SZTUKI


forumsztuki„Nie ma abstrakcyjnej sztuki. Zawsze trzeba od czegoś zacząć. Potem można usunąć wszelkie ślady rzeczywistości.” Pablo Picasso

21/01/2014 – 15/02/2014 Warszawa

BYDYNEK TRITON PARK UL. GRÓJECKA 194, WARSZAWA OCHOTA

20 artystów z całej Polski, ponad 200 prac malarskich i graficznych, 350 metrów kwadratowych powierzchni wystawowej – to wszystko zorganizowaliśmy, żeby pokazać Państwu sztukę na najwyższym poziomie, sztukę gdzie piękno jest dążeniem do harmonii a nie tylko pustym frazesem mającym uzasadniać chęć szokowania, brak szacunku dla odbiorcy a często brak talentu i umiejętności twórcy.

Na wystawie prezentujemy dzieła w różnych technikach od najliczniej reprezentowanej techniki olejnej poprzez obrazy malowane akrylami i w technice mieszanej. Prezentujemy również prace na papierze wykonane akwarelą, prace tuszem oraz w technikach suchych (węgiel, ołówek). Tematyka prac jest bardzo szeroka od pejzażu, martwej natury poprzez malarstwo figuratywne, symboliczne a na abstrakcji kończąc.Udostępniamy Państwu wystawę wierząc, że prezentowane prace zachwycą wielu i przekonają do otaczania się sztuką.02-323 Warszawa Radomska 13/21, telefon: 22 823 37 56
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _

Wcale nie uważam, że Baba Jaga ma coś prostować w swoim wpisie. Napisała krótką informację.
Każdy może dopisać to co chce jako uzupełnienie szanując wpis poprzednika.
Jest bardzo mało informacji informacji merytorycznych o wystawie.
Nie wiem czy sugestia, że wystawiana będzie sztuka na najwyższym poziomie a inni szokują
brakiem talentu to wszystko co organizatorzy mają do powiedzenia.
_________________
Jerzy_S
 
 
Olgatamara 

Wiek: 54
Dołączyła: 13 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa Ochota
Wysłany: 2014-01-13, 22:02   

Witam. Faktycznie jestem jednym z 21 artystów biorących udział w wystawie i jednocześnie jej organizatorem :)
Niestety nie zanm Baby Jagi i nie bardzo wiem jak mogłabym zwrócić się bezpośrednio do niej. Zresztą pisząc byłam przekonana, że nie jest to publiczny post tylko wiadomość bezpośrednio do Baby Jagi. Cóż, nie mam doświadczenia i obycia na forach dyskusyjnych ;)
Pozdrawiam i zapraszam na wernisaż lub w czasie trwania wystawy.
KulturKampf napisał/a:
Cytat:


FORUM SZTUKI 21/01/2014 – 15/02/2014 Warszawa
„Nie ma abstrakcyjnej sztuki. Zawsze trzeba od czegoś zacząć. Potem można usunąć wszelkie ślady rzeczywistości.” Pablo Picasso

21 artystów z całej Polski, ponad 200 prac malarskich i graficznych, 350 metrów kwadratowych powierzchni wystawowej – to wszystko zorganizowaliśmy, żeby pokazać Państwu sztukę na najwyższym poziomie, sztukę gdzie piękno jest dążeniem do harmonii a nie tylko pustym frazesem.
Na wystawie prezentujemy dzieła w różnych technikach od najliczniej reprezentowanej techniki olejnej poprzez obrazy malowane akrylami i w technice mieszanej. Prezentujemy również prace na papierze wykonane akwarelą, prace tuszem oraz w technikach suchych (węgiel, ołówek). Tematyka prac jest bardzo szeroka od pejzażu, martwej natury poprzez malarstwo figuratywne, symboliczne a na abstrakcji kończąc.
Udostępniamy Państwu wystawę wierząc, że prezentowane prace zachwycą wielu i przekonają do otaczania się sztuką.

[ Dodano: 2014-01-13, 22:33 ]
Szanowny Panie Jerz_S, liczę, że odwiedzi Pan wystawę, żeby przekonać się jaki poziom sztuki prezentuja artyści wystawiający swoje prace na FORUM Sztuki.
Cytowany przez Pana tekst został już wcześniej skorygowany gdyż faktycznie można go opacznie rozumieć. Intencją naszą jest przeciwstawienie się "nowemu akademizmowi", który promuje sztukę konceptualną, gdzie piekno i harmonia, ba, nawet wszelka forma zostaje odrzucona na rzecz czystego przekazu intelektualnego i emocjonalnego a piękno zostaje zastapione brzydotą. Taki sens miało zdanie, do którego Pan się odniósł. Szokowanie brakiem talentu - to Pana własna konstrukcja słowna, która nie pojawiła się w cytowanym tekscie i jest semantycznie sprzeczne z przekazem pierwowzoru.
Pozdrawiam,
Olga Prokop-Miśniakiewicz
Olgatamara napisał/a:
_________________
Olga Prokop-Miśniakiewicz
Ostatnio zmieniony przez Olgatamara 2014-01-13, 22:34, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Jerzy_S 

Wiek: 68
Dołączył: 06 Kwi 2011
Posty: 724
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-14, 00:36   

Teraz na stronie Magazynu Sztuki zmieniono trochę tekst i nie ma nic o szokowaniu, braku talentu i braku poszanowania dla odbiorcy.
Uważam, że ten stary tekst mógł zostać bo prowokował do dyskusji, protestu i wnosił coś wartego przemyślenia.
Mogła być przynajmniej uwaga, że tekst został przeredagowany , bo rzeczywiście komentarze do starej wersji obecnie są zupełnie niezrozumiałe.
Chodziło mi o to, że jeżeli artyści wystawiający w Triton Park prezentują sztukę na najwyższym poziomie to brakuje przymiotników dla takich artystów jak Van Gogh.
Brak talentu to rzecz często trudna do obiektywnego określenia i mialem kolegę, który w dziedzinie programowania komputerowego był określany przez kierownika w pracy jako beztalencie. A jednak po odejściu tego kierownika mój kolega stworzył bardzo wartościowe programy komputerowe.
Dziękuję za zaproszenie. Drobny szum jaki powstał w związku z określeniem pewnych osób wystawiających jako "między innymi" (co wynikło ze zwięzłości wpisu )i dyskusja mam nadzieję, że zwiększą frekwencję na wystawie.
_________________
Jerzy_S
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2014-01-14, 13:01   

Szanowna Pani Olgo ( jeżeli wyjątkowo mogę się tak zwrócić do Pani :-> ? ),

Dziękuję za Pani odpowiedź w sprawie wystawy, ponieważ przybliża nam i innym zainteresowanym temat i charakter wystawy. Jurku i Kuturkampf - rzeczywiście wynikła niespodziewanie dyskusja :-) może jedynie posłużyć na korzyść wystawie FORUM SZTUKI oraz w ogóle samej obecności sztuki w naszym życiu. A pozytywne i bardziej klasycznie pojmowane piękno będące wynikiem twórczości utalentowanych ludzi - jest jak balsam dla duszy i serca.
Życzę oczywiście, aby wystawa cieszyła się powodzeniem. Może zawitają na nią dzieci z pobliskich szkół ? Jest ich pełno w okolicy ! Może znalazłaby Pani jakiegoś wolontariusza, np. studenta czy młodego adepta sztuki, który by rozniósł plakaty po okolicznych szkołach i nawet biurowcach. Dzieciom i młodzieży z gimnazjów i liceów dobrze by to zrobiło a osoby dorosłe mogłyby wyrwać się w czasie lunchu na Wystawę. Wiadomo, że w szkołach zwykle trzeba zgłosić chęć zawieszenia plakatu w sekretariacie szkoły :-) ale może jednak warto. Ja zachęcę wychowawców klas moich dzieci do wyjścia , a może nawet ogólnie dyrekcje tych szkół.
Pozdrawiam serdecznie :-)
_________________
BABA JAGA
Ostatnio zmieniony przez Baba Jaga 2014-01-15, 16:54, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Olgatamara 

Wiek: 54
Dołączyła: 13 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa Ochota
Wysłany: 2014-01-15, 15:38   

Witam serdecznie,
Cieszy mnie Pani tonujący głos w sprawie FORUM Sztuki :)
Pani propozycja odnośnie zaproszenia uczniów szkół jest bardzo ciekawa bo też uważam, że nasze dzieci i młodzież mają za mało okazji do obcowania ze sztuką a przecież tylko jeśli nauczymy młodych ludzi rozumieć sztukę możemy liczyć, że staną się kiedyś jej aktywnymi odbiorcami lub nawet twórcami. Niestety nasza wystawa jako finansowana całkowicie ze środków własnych artystów będzie otwarta tylko w godzinach popołudniowych (16-20) w systemie dyżurów pełnionych przez artystów w galerii.
Pomysł jest jednak wart rozważenia przy kolejnych wystawach.
Pozdrawiam,
Olga Prokop-Miśniakiewicz
Cytat:
_________________
Olga Prokop-Miśniakiewicz
 
 
Baba Jaga 

Dołączyła: 21 Sty 2011
Posty: 709
Skąd: Warszawa, Ochota-Szczęśliwice.
Wysłany: 2014-01-15, 17:00   

To prawda, co do godzin otwarcia wystawy :-( Zapomniałam o tym. Rzeczywiście to utrudnia zorganizowanie "szkolnej wycieczki". Ale może rzeczywiście kiedyś Państwo zorganizujecie wystawę otwartą w ciągu dnia :-) Pozdrawiam,
_________________
BABA JAGA
 
 
Olgatamara 

Wiek: 54
Dołączyła: 13 Sty 2014
Posty: 3
Skąd: Warszawa Ochota
Wysłany: 2014-01-27, 10:33   

W sobotę 25 stycznia odbył się wernisaż wystawy FORUM Sztuki. Wszystkim, którzy razem z nami uczestniczyli w tym święcie sztuki serdecznie dziękujemy. Tych, którym nie udało się dojechać na wernisaż zapraszamy do odwiedzenia wystawy pon.-piątek od 16.00-20.00 oraz w sobotę od 12.00 do 16.00

fotoreportaż:
https://plus.google.com/u/0/photos/106692128757092069280/albums/5972968746849205281
fotoreportaż II:
https://www.facebook.com/...e=3&uploaded=55

[ Dodano: 2014-02-10, 21:23 ]
Baba Jaga napisał/a:
FORUM SZTUKI w Triton Park na Ochocie.

21 artystów z całej Polski wystawi swoje prace w budynku Triton Park przy ul. Grójeckiej 194 na Ochocie ( na tyłach ulic Włodarzewskiej i Harfowej). Na 350 m kwadratowych od 21 stycznia do 15 lutego 2014 roku czynna będzie wielka ekspozycja twórczości artystów polskich, m.in. Joanny Sułek-Malinowskiej, Danuty Popławskiej, Marty Kiniewicz, Piotra Dudy, Joanny Góryńskiej, Wandy Klimkiewicz, Hanny Lachowskiej i innych. Będzie również prezentowała swoje prace zaprzyjaźniona z nami malarka :-) pani Iwona Gałaj, Galeria PaintArt.
Wernisaż wystawy FORUM SZTUKI odbędzie się 25 stycznia 2014 roku o godz. 17.00.
:idea: Wystawa będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 16.00-20.00, a w soboty 12.00-16.00.

:arrow: https://www.facebook.com/...&type=1&theater


image.jpg
Witam Państwa,
Już za kilka dni artyści FORUM Sztuki zdejmą swoje prace ze ścian galerii....Wszystkich, którzy nie mieli okazji odwiedzić nas wcześniej, zapraszamy na Finisaż w sobotę 15 lutego 2014 roku o godzinie 16.00 ul. Grójecka 194 w Warszawie.
Plik ściągnięto 27 raz(y) 1,37 MB

DSC_3445.JPG
Tłumy na wernisażu FORUM Sztuki
Plik ściągnięto 43 raz(y) 176,71 KB

_________________
Olga Prokop-Miśniakiewicz
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne
stat4u
Kopiowanie tre?ci i zdj?? z portalu i forum bez zezwolenia zabronione