Strona GłównaStrona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Przesunięty przez: Baba Jaga
2014-07-03, 18:57
Gdyby się wybrać w artystyczną podróż z Adamem Kołakowskim
Autor Wiadomość
MaMa 

Wysłany: 2014-02-04, 23:31   Gdyby się wybrać w artystyczną podróż z Adamem Kołakowskim

Cudowne, baśniowo-ludowe inspiracje pana Adam Kołakowskiego

Wprawdzie ta wystawa zatytułowana „ Polish dream” zorganizowana była na Mokotowie w Centrum Łowicka, a nie na naszej Ochocie, jednak muszę o niej wspomnieć, ponieważ zostałam całkowicie oczarowana pięknymi pracami Adama Kołakowskiego. Zastanowił mnie ten artysta. Pomyślałam, że to musi być jakiś niezwykły człowiek o duszy romantycznej, niezwykłej, który kocha świat baśni, magii, dla którego życie jest to nie strona materialna, namacalna, ale znaczenie ma świat duchowy rozciągnięty czasowo pomiędzy teraźniejszością i przeszłością. Pierwsze moje zaskoczenie to młody wiek autora tych ślicznych obrazów. Nie wiem dlaczego, ja widziałam za tymi obrazami twarz starszego pana, mędrca, duchownego wędrowca … :-D

Niestety zdjęcia zrobione przeze mnie telefonem komórkowym tylko w niewielkim stopniu pokazują piękno i wymowę obrazów. Nad wszystkimi obrazami staliśmy przez dłuższy czas, ponieważ urok, humor i ciepło z nich bijące nie pozwoliły oddalić się za szybko. Te obrazy powinny oglądać dzieci ze szkół z Mokotowa i Ochoty obowiązkowo, a z tego co dowiedziałam się w Domu Kultury raczej takich wycieczek nie było wiele lub nawet w ogóle. Dzieci powinny mieć wśród tych obrazów lekcję plastyki a jednocześnie słuchać opowieści o polskich tradycjach, baśniach, polskich marzeniach i kulturze.
Wydaje mi się, że ciągle nie umiemy wykorzystać potencjału i darów, które ktoś kładzie nam przed nosem. Za mało mamy otwartych na świat i okolicę nauczycieli i dyrektorów szkół, za mało aktywnych, zainteresowanych rodziców. Również wiele zależy od dyrekcji i pracowników lokalnych domów czy ośrodków kultury – na ile aktywnie promują swoje działania w szkołach, przesyłają informacje do szkół, są w kontakcie z nimi i z rodzicami. Ja sama starałam się przynajmniej zrobić podejście, by ściągnąć na wystawę klasę mojego dziecka, jednak wystawę zobaczyłam zbyt późno i już było ciężko zorganizować „wyjście klasowe”.
P.S. Przykładem próby niezłej i dość regularnej współpracy pomiędzy takimi placówkami na Ochocie jest MDK (ul. Rokosowska 10) i szkoła podstawową nr 61, położona po sąsiedzku na Białobrzeskiej

Obraz Adama Kołakowskiego z wystawy POLISH DREAM w Centrum Łowicka, Warszawa, styczeń'14r..jpg
Plik ściągnięto 159 raz(y) 810,5 KB

Jeden z przeuroczych obrazów Adama Kołakowskiego. Wystawa POLISH DREAM, Centrum Łowicka Styczeń 2014.jpg
Plik ściągnięto 43 raz(y) 559,85 KB

Wystawa POLISH DREAM malarstwa Adama Kołakowskiego w Centrum Łowicka w Warszawie. Styczeń 2014 rok.jpg
Plik ściągnięto 36 raz(y) 697,35 KB

Baba Jaga 

Wysłany: 2014-02-05, 10:08   

Piękne i zabawne . MaMa proszę o jeszcze parę zdjęć. Może pan Adam Kołakowski nie będzie miał nic przeciwko naszemu popularyzowaniu jego talentu ...

Odpowiedz do tematu